4 C
Skopje

Најубавата вест: Три сестри донесоа на свет 4 бебиња во ист ден

АКТУЕЛНО

Стефана, Дарија, Урош и Ања утрово се родија во Цетиње во интервал од два часа. Сето тоа не би било чудно доколку овие 4 деца не ги родија 3 сестри.

Истовремено во болница во Цетиње се породиле Оливера, Јасна и Јелена.

Прва, во 9 часот се породила Оливера, која на свет ја донела Стефана, потоа Јасна ги родила близнаците Урош и Ања, а во 11 часот се породила и третата сестра Јелена со малата Дарија.

Мара доживеала необична и ретка среќа за два часа да добие 4 внучиња од своите три ќерки.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Нови 640 случаи на Ковид-19, 2,634 тестирања се последните резултати во државата

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12...
- Advertisement -