fbpx
4 C
Skopje

Неочекуван пресврт во кариерата на Хамес Родригез

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Поради слабата минутажа, Хамес Родригез, после три години поминати во Реал Мадрид, одлучи да го напушти клубот ова лето и се пресели во Баерн Минхен, како позајмен играч.

Меѓутоа, неочекуван развој со повредата на Герет Бејл, би можел да ја промени судбината на Родригез.

Со оглед на тоа дека велшанинот има сериозни проблеми со повредите, клубот сака што побргу да се ослободи од него, па само чудо може да го задржи на „Сантиаго Бернабеу“.

Наместо да ангажираат нови скапи засилувања, раководството на Кралевите размислува за враќање на Хамес од позајмица. На крајот, одлуката ќе ја донесе тренерот Зидан, кој и не е во најдобри односи со колумбискиот репрезентативец.

Сепак, нема да биде ништо чудно доколку се деси ова сценарио. Реал не сакаше да го продаде Хамес, земајќи во обзир дека некој од клучните играчи би можел да се повреди, па 25 годишниот офанзивец можеме повторно да го видиме дресот на Кралевите.

Хамес во Реал пристигна од Монако во 2014 година, а настапи на 110 натпревари каде забележа 36 погодоци.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -