fbpx
17 C
Skopje

„Непристојни скандирања на навивачите на Барселона би можеле да доведат до затворање на Камп Ноу“

АКТУЕЛНО

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Претседателот на Здружението на фудбалски прволигаши во Шпанија тврди дека Барселона може да се соочи со санкција доколку следат непристојни скандирања кон земјата на трибините од Камп Ноу.

Каталонскиот гигант Барселона би можела да се здобие со сериозни санкции доколку од трибините продолжат скандирања против Шпанија на навредлива основа.

Ситуацијата би можела да оди до таму што дури и би можело да се затвори „Камп Ноу“, тврди претседателот на Здружението на фудбалски прволигаши во Шпанија, Хавиер Тебас.

Скандирањето за независност го сметаме за навреда, или повик за насилство, но ако Шпанската фудбалска федерација реши дека извиците како ‘Шпанијко е*и се’ треба да се санкционираат, тогаш постојат неколку мерки кои може да се преземат, како на пример затворање на стадионот“ вели Темас.

 

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...
- Advertisement -