9 C
Skopje

Несторовски – Палермо, љубов која трае: Македонецот потпиша нов договор со Сицилијанците

АКТУЕЛНО

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

ВМРО-НП: Георгиевски оствари средба со бугарскиот државен врв

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски при својата посета во соседна Бугарија оствари средби со министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, со потпретседателот на...

Македонскиот голгетер се реши да не го напушти тимот на Палермо со кого утрово потпиша нов договор, сега со време траење до 2021 година.

Двете страни беа во интензивни преговори веќе неколку дена, а денес падна и конечниот договор, па така најдобриот играч сезонава на Палермо ќе остане во Сицилија уште четири години.

По официјализацијата и продолжувањето на соработката се огласија и двете страни:

„Палермо со задоволство може да потврди дека Илија Несторовски го продолжи договорот. Напаѓачот сега е обврзан кон „Росанерите“ до 30. јуни 2021”, истакнаа од Палермо.

Задоволен од новиот договор, исто како и Палермо беше и нашиот репрезентативец, Илија Несторовски.

„Среќен сум и задоволен што ја продолжив соработката со клубот кој ми укажа доверба, ми даде шанса да играм во Серија А и ми направи голема чест со тоа што ми ја даде капитенската лента.Сакам да му се заблагодарам на Маурицио Ѕампарини и сите во клубот, како што постојано велев, сакам да се одолжам со тоа што ќе вратам Палермо онаму каде што припаѓа, во Серија А”, истакна Прилепчанецот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Строги мерки: Се воведува полициски час во одредени градови кои претставуваат корона-жариште во соседна Грција

Заради зголеменото ширењето на коpoнa Грција воведе дополнителни мерки, вклучително и полициски час во Атина и Солун. Мерките стапуваат на сила во 6:00 часот денес...

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

И Сашо Мијалков се прости од Амди: Беше легенда 102, 3 %, ќе бидеш долго запаметен на јавната сцена

Драг пријателе, Беше легенда 102,3%, вели Сашо Мијалков по повод смртта на Амбди Бајрам. – Со својата појава и уникатно однесување ке останеш долго запаметен...
- Advertisement -