fbpx
12 C
Skopje

НЕВЕРОЈАТЕН ЛЕК – Масло од лук

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Лукот е познат по своите лековите својства и е најупотребувана состојка во лековите од народната медицина. Ние Ви презентираме како да направите масло од лук и кои се неговите придобивки…

Исчистете една глава лук со средна големина и чистите парчиња ставете ги во стаклена тегличка и прелејте со нерафинирано сончогледово масло, а потоа ставете го садот во фриждер. Следниот ден исцедете една лажичка сок од лимон и додадете ја кон смесата, а потоа умаво измешајте ја. Пијте од овој напиток три пати на ден еден час пред јадење. Лекот може да го пиете во период од 3 месеци и потоа треба да направите пауза.

Овој лек ја подобрува еластичноста на крвните садови и ги прочистува, а спречува и инфаркт на срцето и мозокот. Ја спречува појавата на рак, го зајакнува имунитетот, ги чисти белите дробови, делува антибактериски, ја спречува појавата на габични инфекции и го подобруа варењето.

Многу луѓе си ги излекуваа проблемите со овој народен лек – пробајте и Вие!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор Лазаров: Џабе ми е семејството под константен ризик година дена, мојот живот, секој ден, џабе

Бројките на заразени со корона вирус во последните неколку дена почнаа повторно да се зголемуваат. Матичниот доктор Ненад Лазаров кој е активен на социјалните мрежи...

Ковачев: Пред да го распнете на крст, слушнете ја мудроста на Љубчо Георгиевски

Честитки за храброста на Љубчо Георгиевски. Тој веќе е брутално нападнат и од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ, што за жал покажува колку е отровно...

Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата....

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...
- Advertisement -