12.4 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Анализа: Ќе ја добие ли ЕУ политичката битка со КОВИД-19?

Вакцината за КОВИД-19 ќе го донесе новиот политички победник во светот. Зошто политички, а не само научен?   Затоа што политиката претставува суштествен поим со...

Пациент со симптоми на корона пак не бил примен во Охридската болница

Се повторува ли сценариото заради кое минатата недела директорката на Охридската болница беше разрешена? Уште еден пациент со симптоми на корона, повторно од Лабуништа,...

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш...

Неверојатен скок на партијата ВОКС: Конзервативците се трета најголема опција

Вчера, во Шпанија, се одржаа парламентарни избори. Од пребројани 93,8% гласови, партиите за независност не успеваат да добијат мнозинство места во парламентарната делегација што го претставуваат регионот на Каталонија во националниот парламент: 23/48 место.

ВОКС – најголемо изненадување на избори. За неколку година од мала десна партија до трета најголема опција во Шпанија!

Конзервативците ВОКС членови на светските и европски конзервативци и реформисти (АКРЕ/ЕКР), со убедливо најбрзо растечки пратенички состав и резултат на вчерашните избори во Шпанија. Од вкупниот број на пратеници, и 98,6% пребројани гласови, ВОКС е трета партија со 52 пратеника веднаш после Популарната партија (ЕПП) со 87 пратеника и Социјалистите (ПЕС) со 120 пратеника. Останатите мали партии имаат од 2 до 35 пратеника.

Македонските конзервативци (Conservative.mk) имаат направено политички разговор со еден од фронтмените на партијата ВОКС. Погледнете го видеото и ќе дознаете повеќе за ВОКС/VOX од Шпанија.

🎬 ВИДЕО: ВОКС (VOX) Шпанија & Конзерватив МКНајбрзо растечкото политичко движење во Шпанија кое се бори за: 🛡 Одбрана на унитарноста на државата и нацијата.💵 Воведување на либерална економија и што помала државна интервенција во економијата вклучувајќи го и приватниот сектор [зајакнување на мал и среден бизнис], ниски даноци, итн.➡️ Борба против социјализмот. #конзервативци #conservatives #ACRE #ECR

Posted by Conservative.mk on Saturday, March 9, 2019

Latest Posts

Анализа: Ќе ја добие ли ЕУ политичката битка со КОВИД-19?

Вакцината за КОВИД-19 ќе го донесе новиот политички победник во светот. Зошто политички, а не само научен?   Затоа што политиката претставува суштествен поим со...

Пациент со симптоми на корона пак не бил примен во Охридската болница

Се повторува ли сценариото заради кое минатата недела директорката на Охридската болница беше разрешена? Уште еден пациент со симптоми на корона, повторно од Лабуништа,...

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш...

АКТУЕЛНО

Анализа: Ќе ја добие ли ЕУ политичката битка со КОВИД-19?

Вакцината за КОВИД-19 ќе го донесе новиот политички победник во светот. Зошто политички, а не само научен?   Затоа што политиката претставува суштествен поим со...

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш...

Синот на претседателот позитивен на корона вирус – тој му упати моќна порака

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку...

Тажна вест: Родилка не ја издржа борбата со корона вирусот, бебето е во добра состојба

Најновата вест е пренесена од страна на Министерството за здравство. Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на...

(ВИДЕО) Градоначалникот раскажа: Направив тестови во две приватни болници – резултатите беа различни

Тој за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга. Двајцата се тестирале откако...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.