fbpx
12 C
Skopje

Неверојатна голеада во ЛШ: одлична предност обезбедија Атлетико Мадрид и Манчестер Сити

АКТУЕЛНО

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Вечерва се одиграа два осминафинални натпревари од Лигата на Шампионите, каде беа постигнати неверојатни 14 голови, а публиката на „Етихад“ и „БајАрена“ можеше комплетно да ужива.

Во Англија, Манчестер Сити како домаќин го победи Монако со 5:3. „Граѓаните“ во предност дојдоа со голот на Стерлинг, но Фалкао и Мбапе погодија за комплетен пресврт пред одморот.

Во вториот дел Фалкао промаши пенал, па Агуеро изедначи на 2:2. „Ел Тигре“ за момент ја поправи грешката и пак погоди за 2:3 на својот тим. Сепак, до крајот на средбата, избраниците на Гвардиола со погодоците на Агуеро, Стонс и Сане дојдоа до комотна предност пред реванш средбата.

Имаше голеада и во Германија, но навивачите на Баер Леверкузен беа разочарани, затоа што нивниот тим беше поразен со 2:4 од Атлетико Мадрид.

Нигуез и Гриезман погодија за „јорганџиите“ во првиот дел. Во второто полувреме Белараби намали на 1:2, но брзо Гамеиро од пенал ја врати предноста од два гола. Со автоголот на Савиќ „фармацевтите“ намалија пак на гол негатива, но конечниот резултат го постави Торес.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Захариева: Над 100.000 граѓани имаат и бугарско државјанство и понекогаш се заплашувани

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захериева, за БНТ денеска изјави дека недопусливо е тоа што во Македонија во 21 век не се...

Скоро 8000 слободни работни места имало во четвртиот квартал од 2020, најмногу во преработувачката индустрија

Во последниот квартал од минатата година стапката на слободни работни места изнесува 1,57 отсто, објави Државниот завод за статистика. Според објавените податоци во овој квартал...
- Advertisement -