fbpx
6 C
Skopje

НЕВЕРОЈАТНО: Ова се случува еднаш во 80.000 пораѓања (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Дали некогаш сте се запрашале како излегна бебето додека се наоѓа во ембрионот во кој се развива. Има случаи на породувања, во кои ембрионот не се кине за време на процесот, а акушерите ќе го извадат неоштетен. Тоа е многу рекот случај, а според истражувањето се случува само еднаш во 80.000 пораѓања.

Ова неверојатно видео можеби и нема да ви се допадне многу, но треба да признаеме дека е многу фасцинантно. Во него можеме да видиме како бебенцето се движи во тесниот простор. Тоа не е во опасност, затоа што сеуште прима кислород преку папочната врска на мајката.

Fechando a noite com um parto empelicado. Já ouviram falar?O parto empelicado é quando a bolsa não se rompe. Lindo de ver né? ♥️ O bebê não corre perigo pois ainda está recebendo oxigênio pelo cordão umbilical. 󾍘🏻#partoempelicado #consultoramaterna #obstetraParto empelicado em Barretos SPEquipe Centro Obstétrico Dr. WALDEMAR cirurgião Dra Jane Auxiliar Te. ALESSANDRA vídeo de @gisele.correa_ Facebook Gih Flor de Lis

Posted by Assessoria Mamãe – Instituto on Monday, August 8, 2016

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -