fbpx
4 C
Skopje

НЕВЕРОЈАТНО: Погледнете што се крие под облеката на британецот Ед Ширан (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Познатиот британски изведувач Ед Ширан најверојатно е решен да се опрости од својот имиџ како скрмен и срамежлив дечко. И покрај тоа што британецот ги освои срцата на публиката со својата скромност, решил да направи неколку сериозни промени,

По фотографиите кои излегоа во јавноста, тој под својата облека крие речиси над 60 разновидни тетоважи. 25 годишниот носител на „Греми“ е доста задоволен од својот нов изглед, и планира да додаде уште 30 тетоважи.

Артистот кој го тетовирал Ед Ширан открил дека по телото на познатиот британски изведувач можат да се забележат прославените усни на „Ролинг Стоунс“, диносаурус, грбот на неговото старо училишти. Тој не заборавил да си ја тетовира и „Греми“ наградата.

„Поминавме над 40 часа заедно со Ед во текот на минатата година, но чувањето на оваа тајна веројатно беше најтешката задача. Понекогаш тој доаѓаше кај мене, но почесто јас заминував во неговата куќа. Сега Ед има 30 тетоважи напред, плус уште многу на своите раце. Секоја една од нив му претставуваше голема болка, посебно оние околу градите“, изјавил артистот кој го тетовирал Ед Ширан.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -