7 C
Skopje

Невестата ја откажа свадбата, поради СКАНДАЛОЗНОТО барање на неговите родители

АКТУЕЛНО

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...

Костадинов: 470 милиони рвра изнесува четвртиот пакет антикризни мерки за граѓаните

Ребалансот на Буџетот за 2020 година обезбедува навремена и ефикасна помош за работниците, ранливите категории граѓани, но и за компаниите погодени од коронакризата, изјави...

Една невеста донесе тешка одлука и ја откажа венчавката откако нејзиниот татко го откри барањето што семејството на нејзиниот партнер и го постави зад грб.

Таткото на невестата раскажа дека неговата ќерка неодамна се верила и дека отсекогаш го сакал нејзиниот вереник, кого до неодамна го сметал за љубезен и скромен.

Меѓутоа, кога тој бил заедно со семејството на избраникот на неговата ќерка, во неколку наврати, забележал дека сватовите имале многу чудни забелешки. „Не знам зошто работи, зарем тоа не е работа на нејзиниот сопруг? Нејзина работа е да се грижи за децата“, коментирале тие.

Додека невестата се подготвувала за венчавката, семејството на нејзиниот свршеник го поканило само нејзиниот татко на кафе односно состанок. Тие му побарале мираз и рекле дека девојчето нема да работи откако ќе се омажи. Таткото бил шокиран од фактот дека некој бара мираз во 2020 година, а исто така знаел дека неговата ќерка сака да продолжи да работи.

“Почна да плаче велејќи дека не знае дека нејзиното момче е со толку уназадени ставови. Ме праша што да правам, а јас и реков дека не е принудена и може да се откаже од бракот ако сака. Таа ја откажа венчавката и сега ме напаѓаат и нејзиниот поранешен свршеник и неговото семејство. Не ми е важно, само среќата на мојата ќерка е важна за мене “, рече таткото.
Вистинските имиња се намерно изоставени од оваа сторија.

Извор: Нов лист

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...

Османи: Се надевам дека следната недела ќе седнеме да разговараме со Захариева

Се надевам дека следната недела ќе се обезбеди формат да седнеме и да разговараме со министерката Екатерина Захариева, бидејќи навистина се ближат деновите кога...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...
- Advertisement -