fbpx
14.8 C
Skopje

Невкусни сцени на трибините: Навивачки на Нурмагомедов и Мекгрегор меѓусебно се скршија од ќотек (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

УФЦ пресметката која беше најавувана како борба на деценијата, помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор, заврши со победа на Русинот во четвртата рунда, откако Ирецот се предаде.

Сепак, оваа пресметка повеќе месеци наназад беше жестоко најавувана, се префрлаа остри зборови од еден на друг табор, па хаосот кој се случи по завршувањето на борбата, можеше да се предвиди.

За борбата, но и за сите случувања после борбата може да проследите ОВДЕ.

На социјалните мрежи се појави уште едно видео, на кое се гледа како и навивачки на Конор односно Хабиб меѓусебно буквално се кршат од ќотек, додека останатите безпомошно ги гледаат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -