fbpx
2 C
Skopje

Ни доаѓа снегот: Какво ќе биде времето во следната недела?

АКТУЕЛНО

И утре ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност, но по одделни котлини ќе има појава на магла и ќе се задржи постудено.

Под влијание на серија влажни бранови од вторник ќе има нови врнежи од дожд, а на планините од снег.

Прогноза за 10.12.2019 Минимална температура: 0°C до 7°C Максимална температура: 7°С до 12°C Претежно облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен, кон крајот на денот повремено засилен ветер од североисточен правец.

Прогноза за 11.12.2019

Минимална температура: 0°C до 6°C Максимална температура: 4°C до 10°C Променливо облачно, претпладне со локален дожд, а на планините и на повисоките места со повремен снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 12.12.2019 Минимална температура: -5°C до 2°C Максимална температура: 6°C до 12°C Променливо облачно, кон крајот на денот со локален дожд.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -