fbpx
4 C
Skopje

Никогаш не заборавивме, ги чекаме на нож, мора да ги расчистиме сметките..

АКТУЕЛНО

Заев: Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце. Од срцето на мекедонскиот исток ве повикувам, на 13 декември излезете, гласајте, заокружете го бројот...

Заев од Штип: Поддршка до 20 илјади евра на млади земјоделци за поттикнување на земјоделското производство

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и заменик директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во...

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Во редовите на лоноднските “сини“ посакуваат победа на вечерашниот натпревар против каталонскиот гигант.

Момците на Антонио Конте денеска со посебен мотив го пречекуваат клубот од Барселона во мечот од Лигата на шампиони. Сините одЛондон никогаш не го заборавија натпреварот против Барса од Лига на шампиони, кога тие беа оштетени во борбата за титулата, бидејќи судијата Овербо на некој начин буквално им ја одзеде. Тогаш во неколку наврати судијата Овербо не досуди пенал за Челси, а при самиот крај токму поради ваквите грешки на судијата ремизираа на домашен терен.

Во деновиве пред натпреварот, во фудбалската јавност свое видување за натпреварот кој ни претстои изнесоа повеќе фудбалери, меѓу кои Балак, Меси, Педро, Фабрегас и Азар.

Иако целиот свет ја виде помошта што Барса ја доби од Овербо во полуфиналниот дуел во 2009, денешните играчи на Челси велат дека токму тоа им е дополнителен/посебен мотив за да ја победат Барселона на Стемфорд Бриџ.

– Тоа никогаш не го заборавивме. Ниту пак ќе го заборавиме! Сакаме да им вратиме, да ги расчистиме сметките, да ги победиме, велат од Челси.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце

Со Д-р Сашко Николов Штип останува во сигурни раце. Од срцето на мекедонскиот исток ве повикувам, на 13 декември излезете, гласајте, заокружете го бројот...

Загубивме уште еден доктор: ТАЖНА ВЕСТ – нека почива во мир

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук информира дека уште еден доктор го загубил животот како последица Ковид-19. Уште една жртва доктор. Нека почива...

Пристигнува нов коронавирус: Драматично предупредување на научничката која го откри Ковид-19

Кинеската научничка Си Џенгли од Институтот за вирологија во Вухан, предупреди дека во области на југот и југоистокот на Кина, популацијата на лилјаци носат...

КОНЕЧНО Заев се огласи за потегот на Бранко Црвенковски: Ќе имаме избори во април, секој може да даде свои понуди

Не му се лутам на Црвенковски за реакцијата, напротив тој треба да биде активен, рече премиерот Зоран Заев во гостување на радио емисијата „Стадион“...

Заев од Штип: Поддршка до 20 илјади евра на млади земјоделци за поттикнување на земјоделското производство

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и заменик директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во...
- Advertisement -