fbpx
4 C
Skopje

Никогаш нема да ви простат: Два хороскопски знаци чија одмазда е најсурова!

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Има луѓе кои само чекаат да им забиеш нож во грбот и веднаш се свртуваат против тебе жедни за одмазда. Ова се 2-та хороскопски знаци кои освен што не простуваат, се одмаздуваат на најсуров начин.

Бик

Добри се, мили се, даваат многу од себе, но ако некој ги повреди, следува апокалипса. Не им се допаѓа неправедноста и не можат да трпат нешто да не е во ред или некој да ги обвинува за нешто што не сториле. Претставниците на овој знак се мирољубиви суштества по природа, но никој не треба да им ги тестира границите, зашто потоа горко ќе жали.

Во нив се води внатрешна битка – да возврати или да молчи. Колку пати молчат, толку пожестоко возвраќаат потоа. Биковите си ја знаат цената и никогаш не дозволуваат некој да се однесува лошо или да си игра со нив. Нивната најсилна одмазда е тотално игнорирање на личноста која еднаш ги предала.

Јарец

Јарците се посебни карактери со кои тешко кој може да се сложи. Тие не сакаат кој и да е, а за да станете близок со нив, треба да одговарате на 9 од нивните 10 претстави за тоа каков треба да биде човекот до нив. Претставниците на овој знак се особено подмолни.

Тие се одмаздуваат во секунда и добро знаат како – така што да Ве заболи најмногу. Тие често се одмаздуваат и на нивни блиски луѓе, ако видат дека ги повредиле со некоја постапка. Затоа внимавајте како се однесувате со нив.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -