fbpx
26.8 C
Skopje

Никој не може да се споредува со неа: Жената во овој знак е – идеална сопруга!

АКТУЕЛНО

Жената во овој знак во љубовниот живот е многу страствена. Нејзиниот емотивен живот почнува прилично рано. Семејството е центар на нејзиниот свет.

Во мајчинството таа наоѓа остварување на сите свои соништа, а на децата им се посветува со истиот жар како и на сопругот. Таа е совршена мајка и сопруга.

По природa таа има насока по која треба да се движи, кротка и приврзана, ретко има мали интелектуални екскурзии.

Нејзината лојалност и нејзината чесност навистина се неспоредливи, особено ако таа во нејзиниот партнер најде поддршка за нејзината сонувачка и романтична природа.

Ова е жена во знакот на РАК (од 22 јуни до 23 јули).

Извор: Македонијаденес

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -