fbpx
-3.7 C
Skopje

Никола Груевски успеа да биде причина за жесток дуел меѓу Јанушев и Николовски

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Генералните секретари на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ Игор Јанушев и Љупчо Николовски во вечерашната дебата на Топ Тема дискутираа на повеќе теми, но она што беше впечатливо од самата дебата е дека двајцата успеаа да се скараат кога се споменуваше името и презимето на екс премиерот Никола Груевски.

Тоа што му е напишано од Будимпешта мора да го каже овде на дебата. Сега ги браните политиките на Груевски или ги напаѓате? – го праша Николовски по ген секот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев.

На ова тој му одговори: Јас сум друг човек со сопствена глава, ако сакате да зборуваме искрено, ние се познаваме 15 години, вие лично пред мене сте го фалеле Никола Груевски. Кажете дали е така или не е така, вие сте еден од ретките од СДСМ кој го фалел Груевски. Најблиските луѓе на Груевски ви се консултанти во Влада.

На ова Николовски му возврати: Вие бевте шеф на кабинет на Миле Јанакиевски. Вие бевте директор на ЈСП во времето на Никола Груевски. Не може да се исперете од Никола Груевски бидејќи бевте еден од најистурените играчи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Политичар влезе во аптека за да ги види цените на леkови во Србија за да ги спореди со тие од република Српска

Младиот политичар, а сегашен градоначалник на Бања Лука минатата година објави интересно видео кое уште се споделува по социјалните мрежи и е доста популарно...

Во пресрет на Богојавление: „Кој вика дека го нема“: По две недели пронајден првиот крст кој го фрлаше попот на Водици во Пробиштип откако...

Потсетување во пресрет на Богојавление: На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базенот, затоа што првиот исчезна откако беше...

Марија Пијaнманов и сопругот со париско кафе: Поздрав од Париз „мали маkедончиња“

Некои ги хејтаат, други ги обожаваат. Најчесто може да ги сретнете на социјалните мрежи, каде што споделуваат фотографии од нивните дружби по европските метрополи...

Kонечно посочија кој ден од оваа недела се очекува најмногу СНЕГ: Времето до среда ќе биде студено, а четврток подгответе се за снежна поkривка

Ведро и особено студено во утринските часови ќе биде времето до среда, проследено со слаб до умерен северен ветер, информираат од УХМР. Од среда ќе...

Веднаш до Македонија: Штотуку споделено за СИЛЕН земјотрес во соседна Грција

Земјотрес го погоди грчкиот остров Крит утринава, а епицентарот бил во морето, на 52 километри североисточно од Ситија. Јачината на земјотресот била 4,2 степени, иако...
- Advertisement -