fbpx
1 C
Skopje

Никола Тасев до Саша Богдановиќ: Скопје 2014 во 2020 – тревата од злато ли е направена?

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Никола Тасев реагираше кај градоначалникот на Општина Центар за како што пишува во коментарот, надградбата на Скопје 2014 во сегашната 2020 година.

Саша Богдановиќ тревата од злато ли е направена или Грујо ви го препорача производителот? Ние чекаме да го решавате Скопје 2014, а вие го надоградувате. Јави му се на Коце да ти препорача палми да набавиш и 3 жални врби за еден милион евра… Можеш и две клупи да поставиш од по 100.000 евра, таман да си биде, пишува Тасев.

На ова свој коментар даде и градоначалникот Богдановиќ кој напиша:

На површина од 5000 квадратни метри и инвестиција од 33 милиони денари е уреден просторот во центарот на Скопје, на потегот од плоштадот кон влезот во Градскиот трговски центар.

Сепак, Тасев не попушти, па комуникацијата продолжи со уште еден негов коментар:

Саша Богдановиќ таман ви тргна, сега можете и ГТЦ во барок да го затворите. А ние обичните, како пред 4 години (во лудилото на Грујо) пак ќе си го гушкаме, ама сега ќе го браниме од вас!

Градоначалникот на Центар пишува дека не станува збор само за тревник, туку и за нови плочки, ново осветлување, нова урбана опрема, ново зеленило, нова инсталација итн.

🌳На површина од 5000 метри квадратни и инвестиција од 33 милиони денари, зазелени просторот пред Градскиот Трговски Центар.✅Секојдневно ги потврдуваме заложбите за зазеленување и ослободување на просторот, секаде каде е можно и условите го дозволуваат тоа.

Posted by Саша Богдановиќ on Wednesday, May 13, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...
- Advertisement -