fbpx
6.6 C
Skopje

Никола Тасев: Заслужуваме премиер кој ќе има квалитетни луѓе околу себе, а не луѓе на кои прво вработување во живот им е министер

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Нам ни треба Лидер кој ќе обединува, премиер кој ќе има квалитетни луѓе околу себе, а не партиски луѓе на кои првото вработување им е министер. Со политика може да се занимава само реализиран човек. На пример – во изборна единица пет го имате Дурловски кој не е политичар кој се покажал во својата професија. Од друга страна Шекеринска никој не и ја знае професијата. На кој Факултет во Македонија може да се заврши за политичар, вели Тасев во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ.

Тој истакна дека на државата и се потребни лидери кои имаат искуство, знаење кое ќе се примени во политиката за доброто на народот.

Новиот премиер нека собере луѓе кои се такви и ајде да тргнеме напред. 30 години сме во едно мочуриште дури младите бегаат. Ајде младите да ги вратиме назад. Нека нема партиски стеги. Нека не е битно дали Никола или Горан се од оваа или онаа партија, туку да го гледаме квалитетот. Нашите деца имаат право да го бараат од нас тоа да го направиме. За жал тоа не успева бидејќи двајца тројца луѓе во партија одлучуваат кој ќе биде во Собранието, рече тој.

„ЗАСПИЈ АКО МОЖЕШ“ со Горан Момироски

Posted by Alfa Televizija on Thursday, June 25, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kовид резултати: Бројката на починaти денес е двоцифренa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2013 тестирања, а регистрирани се 347 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-179, Куманово-24,...

Доктор објави фотографија како изгледа “корона јазик” (фото

Прочитај повеќр во продолжение Епидемиологот Тим ​​Спектор од Универзитетскиот колеџ во Лондон е лидер на научна студија која се занимава со симптоми на коронавирус, а...

Што се Бајден отстрани од Овалната соба? Исчезна и црвеното копче од масата на Трамп кое служело за да може да си нарача кока...

Новиот претседател на САД не губел време на отстранување на сето она кое може да го потсетува на неговиот претходник Доналд Трамп. Освен што...

Што значат зборовите на вториот човек на ВМРО-ДПМНЕ? Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата, не мислам дека тоа е невозможно да се случи, да почекаме, изјави вечерва генералниот...

Го прашаа Шилегов дали има нарушени односи со премиерот Заев: Неговиот одговор е едноставен

Водителот на емисијата „360 степени“ го праша скопскиот градоначалник Петре Шилегов во какви односи е со премиерот Зоран Заев и дали е вистина дека...
- Advertisement -