fbpx
-9 C
Skopje

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

ПРВА ЛИНИЈА
Home ИЗБОРИ
Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани
December 1, 2020 13:10

Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам во интерес и со грижа за сите граѓани. Штип заслужува да биде во сигурни раце, да биде безбеден град во кој секој граѓанин ќе има кров над глава и топол дом!, изјави на денешната прес конференција кандидатот за градоначалник на Штип, д-р Сашко Николов.

„Продолжуваме да работиме врз принципите на социјална правичност и еднаквост. Според приоритетите на граѓаните ќе продолжиме да градиме одговорно, квалитетно и домаќински.

Еден од приоритетните проекти во нашата програма е предвидена реализацијата на 100 типски куќи во населбата Света Недела. Со ова ќе им помогнеме и ќе го решиме проблемот на социјално загрозените семејства,кои со години живеат во нелегализирани градби во субстнандардни и нехумани услови.

Ова значи нов топол дом за нашите граѓани на кои им се решава животното прашање. Штип ќе победи тогаш кога квалитетот на живот ќе биде еднаков за сите. Кон тоа се стремиме. Еднаквост и подобри услови на живот за сите. Штип заслужува да биде топол дом на сите! Штип ќе биде во сигурни раце“, изјави Николов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фајзер чорбa и вирусолошка салата: Белградски ресторан со урнeбесно kовид-мени

Постои и убава страна за животот за време на пандемијата ако го погледнете менито на еден белградски ресторан. Во него може да најдете специјалитети како...

Битолчанец тверкаше на хрватки и ги убеди и тие да тверkaaт. Видеото има над 100 илјади прегледи

Македонија е врло лепа земја, има лепе и опасне момке, кад устанем овако и радим то, шеки, шеки. Со овие зборови македонскиот јутјубер го...

Црвеноkоси убавици го ‘зaaпалијa’ интернeтот, нивниот зaвooдлив танц тешко ќе го заборавите

Заводливите девојки кои што го 'запалија' интернетот со нивниот танц се хит број еден. Видеото погледнете го во продолжение, на своја одговорност затоа што...

Исповед на Србинка која се омажила поради документи: Си ја продадов душата за пари

Исповед на девојка од Србија кој заминала во Швајцарија за да се омажи за документи, во потрага за подобар живот. Нејзината приказна ја пренесоа...

Инспектор Томе од „Преспав“ одговара на незгодни прашања, Лила или Марјана Станојковска, Скопје или Охрид

Актерот Горан Стојановски, во моментов најпознат по улогата Инспектор Томе во популарната домашна серија „Преспав“, гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“. „За него важи правилото дека...
- Advertisement -