fbpx
7.9 C
Skopje

Николовски: Да се биде дел од СДСМ значи да се биде дел од семејство кое работи за државата и граѓаните

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Да се биде дел од СДСМ значи да се биде дел од големо семејство посветено на макотрпна работа за државата и граѓаните. Сето она што СДСМ го постигна во изминатите 29 години е влог во подобра иднина за нашата и за генерациите што доаѓаат по нас.

Почнувајќи од референдумот за независноста и приемот во ООН, па се до членството во НАТО и почетокот на преговорите со ЕУ! Затоа денес, со право можеме да се наречеме државничка и државотворна пaртија и тоа никој не може да го оспори.

Но нема да застанеме тука, продолжуваме уште поодговорно, уште попосветено да работиме за граѓаните и државата. Пред нас се нови победи и нови успеси!

Заедно со граѓаните ќе се избориме со предизвикот којшто е пред нашата земја, ќе го победиме и невидливиот непријател.

На сите членови, симпатизери и поддржувачи на СДСМ им го честитам роденденот на државотворната партија.

Нека ни е честит 29 роденден на СДСМ!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kовид резултати: Бројката на починaти денес е двоцифренa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2013 тестирања, а регистрирани се 347 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-179, Куманово-24,...

Доктор објави фотографија како изгледа “корона јазик” (фото

Прочитај повеќр во продолжение Епидемиологот Тим ​​Спектор од Универзитетскиот колеџ во Лондон е лидер на научна студија која се занимава со симптоми на коронавирус, а...

Што се Бајден отстрани од Овалната соба? Исчезна и црвеното копче од масата на Трамп кое служело за да може да си нарача кока...

Новиот претседател на САД не губел време на отстранување на сето она кое може да го потсетува на неговиот претходник Доналд Трамп. Освен што...

Што значат зборовите на вториот човек на ВМРО-ДПМНЕ? Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата, не мислам дека тоа е невозможно да се случи, да почекаме, изјави вечерва генералниот...

Го прашаа Шилегов дали има нарушени односи со премиерот Заев: Неговиот одговор е едноставен

Водителот на емисијата „360 степени“ го праша скопскиот градоначалник Петре Шилегов во какви односи е со премиерот Зоран Заев и дали е вистина дека...
- Advertisement -