14 C
Skopje

Николовски: Градежната офанзива во Македонија продолжува, со срце за Пробиштип (Видео)

АКТУЕЛНО

Градежната офанзива во 🇲🇰 продолжува!

Реконструкцијата на регионалниот пат Пробиштип – Крупиште во должина од 18 километри, е инвестиција во вредност од 212.751.569 денари, финансирана преку ЈПДП.

Реконструкцијата на регионалниот пат Пробиштип – Крупиште, е еден од клучните проекти за општина Пробиштип и мое ветување пред граѓаните од овој регион!

Деновиве завршува реализацијата на овој патен правец кој е од најголемо значење поради фактот што голем број на граѓани секојдновено ја користат оваа патна делница и преку него се врши поврзување со двете соседни општини Штип и Кочани.

Со ❤️ за Пробиштип!

Реконструкција на регионалниот пат Пробиштип – Крупиште.

🏗️Градежната офанзива во 🇲🇰 продолжува!🛣️Реконструкцијата на регионалниот пат Пробиштип – Крупиште во должина од 18 километри, е инвестиција во вредност од 212.751.569 денари, финансирана преку ЈПДП. Реконструкцијата на регионалниот пат Пробиштип – Крупиште, е еден од клучните проекти за општина Пробиштип и мое ветување пред граѓаните од овој регион! Деновиве завршува реализацијата на овој патен правец кој е од најголемо значење поради фактот што голем број на граѓани секојдновено ја користат оваа патна делница и преку него се врши поврзување со двете соседни општини Штип и Кочани.Со ❤️ за Пробиштип!#ГрадимеПоПлан#ГрадимеМакедонскиПатишта

Posted by Ljupcho Nikolovski on Tuesday, May 26, 2020

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

И Сашо Мијалков се прости од Амди: Беше легенда 102, 3 %, ќе бидеш долго запаметен на јавната сцена

Драг пријателе, Беше легенда 102,3%, вели Сашо Мијалков по повод смртта на Амбди Бајрам. – Со својата појава и уникатно однесување ке останеш долго запаметен...

Бројките се повторно страшни: За последните 24 часа од 1524 тестови, позитивни на Ковид-19 во земјата се дури 404 случаи

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 172, Куманово 15, Дебар 4, Штип 8,...

Васко Ефтов: Што не можел да направи Дурловски, а го зборувал? – дали поради ова Дурло го врати мандатот?

Веќе втор носител, од вкупно шест носители на изборните листи на ВМРО ДПМНЕ, си поднесе оставка во последните два месеци. Вчера, носителот на изборната листа...

ТАЖНА ВЕСТ Еден од најпопуларните политичари почина: Амди почивај во мир

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам. Фокус доби потврда од болницата Жан Митрев, каде веќе бил донесен починат. Амди Бајрам пред само 6 дена...
- Advertisement -