17 C
Skopje

Николовски: Тие што се дрзнаа да го кочат напредокот на државата – изгубија!

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Генералниот секретар на СДСМ во својот Фејсбук статус вели дека тие што се дрзнаа да го кочат напредокот на државата – изгубија. Николовски додава дека извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски се поразени од пратениците, од народот, од СДСМ и од сите политички и граѓански сили кои и мислат добро на сопствената земја.

„Денес, кога правната држава е светост и светлост кон која се стремиме, да се дрзнеш да бидеш против правда, против европската иднина и против НАТО, не е ништо друго освен губитничка позиција.

Извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски се поразени од пратениците, од народот, од СДСМ и од сите политички и граѓански сили кои и мислат добро на сопствената земја.

Огромното мнозинство во Собранието денес покажа дека иднината на земјата е поважна од партиските тактики.

Ги завршивме сите реформски задачи. ЕУ тоа го гледа и има одговорност за својот следен чекор кон Северна Македонија.

Пративме јасна порака дека мора да се стави крај на криминалните интереси. И назад нема. Ниту сега ниту во иднина. Државата мора да чекори со чесни, растеретени и политичари што влечат напред. Доста е од закани, калкулации и обиди за враќање назад. Чекориме за правда и за иднина!

Одиме на фер и демократски предвремени парламентарни избори.

Гордо стоиме пред граѓаните и бараме нов, чист и целосен мандат на 12 април.“, напиша Николовски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Врие од полиција – МВР ја бара Горде, здувна ли?

Новинарот Фуркан Салиу вечерва сподели интересен фејсбук статус во кој вели МВР многу по внимателни со Јанкуловска. Патроли поставени на секој излез во зградата кај...

Тежок cкандaл ги потpeсе Битола и Битолската болница (ФОТО)

Вработена во битолската болница со дрски навреди и ужасни зборови кон ликот и делото на Гоце Делчев. Таа е медицинска сестра, но и портпарол...

Ковачев: Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, родителите му биле Бугари, учел во бугарско училиште, тој е Бугарин

Гоце Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, мајка му и татко му биле Бугари ја почитувале бугарската црква, учел во...

Невестата ја откажа свадбата, поради СКАНДАЛОЗНОТО барање на неговите родители

Една невеста донесе тешка одлука и ја откажа венчавката откако нејзиниот татко го откри барањето што семејството на нејзиниот партнер и го постави зад...

Дали вашата коса брзо се масти? Овие можат да бидат главните причини

Ако имате проблем со мрсна коса и чувствувате дека морате да ја миете секој ден, веруваме дека ќе се препознаете себеси во овие навики. Повеќето...
- Advertisement -