9 C
Skopje

Николовски упати честитка по повод Денот на Армијата – 18 август (Фото)

АКТУЕЛНО

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

ВМРО-НП: Георгиевски оствари средба со бугарскиот државен врв

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски при својата посета во соседна Бугарија оствари средби со министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, со потпретседателот на...

Генералниот секретар на СДСМ и пратеник Љупчо Николовски упати честитка по повод Денот на Армијата – 18 август!

„Нека е честит Денот на Армијата – 18 август! Денес нашата Армија е рамноправен дел од НАТО Алијансата, а нашите припадници на Армијата активно учествуваат во обезбедувањето на светскиот мир, еднакви со војници од најсилните армии.“ – порача Николовски упатувајќи благодарност до сите припадници на Армијата.

„Им благодарам на сите припадници на Армијата што со својот ангажман силно се посветени на обезбедување на мирот и стабилноста, и зачувување на територијалниот интегритет на државата и безбедноста на сите граѓани.“ – рече Николовски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Строги мерки: Се воведува полициски час во одредени градови кои претставуваат корона-жариште во соседна Грција

Заради зголеменото ширењето на коpoнa Грција воведе дополнителни мерки, вклучително и полициски час во Атина и Солун. Мерките стапуваат на сила во 6:00 часот денес...

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

И Сашо Мијалков се прости од Амди: Беше легенда 102, 3 %, ќе бидеш долго запаметен на јавната сцена

Драг пријателе, Беше легенда 102,3%, вели Сашо Мијалков по повод смртта на Амбди Бајрам. – Со својата појава и уникатно однесување ке останеш долго запаметен...
- Advertisement -