fbpx
-2 C
Skopje

Нина Бадриќ распали по Северина и Розга- нема да верувате што изјави за нив

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Нина пее од својата 10. година, а нејзините почетоци се поврзани со една од најголемите музички ѕвезди во Хрватска, но и во поранешна Југославија, сега веќе починатиот Дино Дворник. Вели дека тој ѝ отворил многу врати во музиката. Но, по сите години поминати на сцената, најголема поддршка ѝ се сестрите Сунчица и Дијана.

Таа раскажува дека кога ќе се врати наназад, не жали за ништо во кариерата. Но, кога ќе размисли, денес некои работи можеби би ги направила поумешно и попаметно.

„Дрскоста што ја имав во себе ме водеше по патот по кој ја градев кариерата. Денес сигурно би била помудра за да си го олеснам патот до целта. Ама таа дрскост и младешката харизма можеби беа тоа што луѓето го препознаа во мене и го засакаа“, вели хрватската поп-пејачка.

Нина Бадриќ е пејачката што има продадено најмногу албуми во Хрватска. Зад себе има седум албуми, а последниот го сними во 2011 година. Истата година ја сними и песната „Не кажувај либе добра ноќ“ заедно со браќата Тавитјан.

„Песната ја снимив за 5 минути во студио. Гаро и Диран, кога ја слушнаа снимката, ми рекоа само да го пеам зборот „ноќ“ со помеко „ќ“. Природно ми дојдоа и акцентот и текстот и зборовите. Вашиот јазик е многу мелодичен за пеење,“ рече Нина.

Таа ја преставуваше Хрватска на Евросонг во 2011 година. Евровизија ја памти како еден од најстресните периоди во своајта кариера.

„Тоа е натпревар на земји, не на песни. Доцна го сфатив тоа и фактот дека Евровизија не е фестивал за мене. Ама како можев да ја одбијам понудата на мојата земја да ја претставувам на вакво големо натпреварување. Тој повик е чест за секој музичар“, вели Бадриќ.

Сепак повеќе внимание предизвикало прашањето како и се чинат Северина и Јелена Розга, на што таа одговорила:

-Ние три делиме ист музички леб. Сепак, оваа работа ја работиме на сосема поинаков начин. Да ми се допаѓа тоа што тие го прават и јас би го правела истото, но јас сум во некоја друга приказна. Си ја гледам сопствената куќа. Секој си оди по својот пат и прави така како што се чувствува. Најчесно е да се претстави само песната, а тоа е најтешкиот пат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -