19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

Нивното дете болно од рак отворило очи и кажало нешто трогателно – Родителите ги спремале за најлошото

На малата Аби која имала леукемија, и биле направени операции и третмани, добила нова коскена срж, но и била дијагностицирана нова болест, болест во која донираната срж го напаѓа телото.

Почнале да му откажуваат бубрезите на малото девојче, било префрлено на Интензивна, а иако лекарите немале надеж и им рекле на родителите да се подготват за најлошото, се случило вистинско чудо.

Иако докторите на малата Аби и дале 48. часа живот и ја однеле на дијализа, таа успеала да се опорави и да остане жива. Малиот борец Аби почнала да оди, а ракот се повлекол. Малото девојче рекло дека има уште многу да проживее.

Докторите се сложиле дека таа е медицинско чудо.

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.