fbpx
17.8 C
Skopje

Ноќеска престтрелка во центарот на Скопје, еден заагинат

АКТУЕЛНО

Едно лице е убиено а двајца се во тешка состојба по криминалната престрелка која ноќеска околу 1 часот по полноќ се случила на улицата Рузвелтова во Скопје. Престрелката се случила пред зградата на СЈО, кога едно возило во движење почнало да пука врз сиво возило во кое бил загинатиот.

Изрешетаното возило застанало пред кафулето Галери. Едно лице починало на местото на пукотницата, а две се борат за живот. Телото на загинатиот и ранетите во престрелката се пренесени на Клиничкиот центар.

Престрелката се случила пред зградата на СЈО, кога едно возило во движење почнало да пука врз сиво возило во кое бил загинатиот.

Изрешетаното возило застанало пред кафулето Галери. Едно лице починало на местото на пукотницата, а две се борат за живот. Телото на загинатиот и ранетите во престрелката се пренесени на Клиничкиот центар.

„Рузвелтова“,  од „Партизанска“ до „Орце Николов“, како и помалите споредни улички кон населбата Карпош 1 беа затворени.

Полицијата сеуште не соопштила детали за настанот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -