fbpx
15 C
Skopje

Нов ХИТ на Александар и Дац: Вakцина, вakцина, вakцина, зa тeбe и мeнe е спас

АКТУЕЛНО

Една година по првата песна посветена на пандемијата „Корона чао“ но и ведри ноти за сите нивни фанови, Драган Спасов Дац и Александар Митевски“ се огласија со нова песна – „Вакцина“…

„На денешен ден, 24 април лани, ја промовиравме “КОРОНА ЧАО” и токму на годишнината од оваа песна ви подаруваме нова. “Вакцина” е кавер на светски познатата “МАРИНА”, во придружба на нашите музички пријатели, направена за добра забава.

Верзијата е направена за еден ден, од идеја до реализација, со многу љубов 🙂 Благодарност до нашата публика која е цело време со нас во целиот пандемиски период, а ние продолжуваме да и возвраќаме со многу љубов, позитивна енергија и насмевки…“, напишаа Дац и Александар во објаснувањето на настанокот на новата песна која веќе стана хит…
Целосната верција може да го погледнете овде

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -