fbpx
3 C
Skopje

Нов силен земјотрес, повторно се тресеше и Македонија

АКТУЕЛНО

Во моментот Скопје, но и речиси цела Македонија, го затресе уште еден земјотрес кој траеше повеќе од десетина секунди.

Од Сеизмолошката опсерваторија за „Фокус“ појаснуваат дека епицентарот на земјотресот е во Мостар, Босна и Херцеговина. Спопред првичните информации, јачината на земјотресот бил 5,8 степени според Рихтер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -