fbpx
3 C
Skopje

Нов земјотрес вечерва – позната јачината и епицентарот

АКТУЕЛНО

Околу 21 часот и 14 минути земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтер ја погоди Црна Гора, пишува а1он.мк

Епицентарот е 13 километри југостично од Подгорица на длабочина од 10 километри.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -