24 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Нов земјотрес во Албанија – и овој во близина на Драч

По најсилниот земјотрес што утринава ја погоди Албанија, тресењето на тлото продолжува. Последниот земјотрес пред два часа беше со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала на 22 километри од албанскиот град Драч.

Земјотресот кој по јачина беше втор по оној од 6,4 степени кој се случи утринава, бил регистриран во 18:19 часот.

Извор: Фокус

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.