30 C
Skopje

Нова интересна случка: Граѓанин му се жали на Шилегов, а тој му вика: Никогаш повеќе да не ме гласаш (Видео)

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Револтиран граѓанин сакаше да му се пожали на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов за проблемите со кој се соочува во главниот град и како не е исполнето ништо од тоа што ветил, но Шилегов имаше сосема поинаков однос и му посочи на граѓанинот да има убав ден и никогаш повеќе да не го гласа.

Видеото во продолжение:

Шилегов: „Никогаш повеќе да не ме гласате.“ Предлагам да го послушате.

Posted by Богдан Илиевски on Friday, December 6, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради зголемените бројки: Се воведуваат ограничувања во однос на масовните собири, а следуваат и вонредни мерки во Грција

Поради зголемениот број на заразени со коронавирус, во одредени региони во Грција од денеска се воведуваат ограничувања во однос на масовните собири, а премиерот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -