10 C
Skopje

Ноле никако да куртули: На мета е на криминлците кои сакаат да заработат користејќи го неговото име

АКТУЕЛНО

Николовски: Инспекторите добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на здравствените протоколи

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, сите инспекторати сега добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на...

Николовски: 2021 ќе биде година во која ќе ги намалуваме и спојуваме институциите

Се работи на сите анализи за спојување и намалување на бројот на институции и 2021 ќе биде година во која ќе ги намалуваме или...

За кого нема да важи задолжителното носење маска на отворено?

Заврши седницата во Собранието каде што беа донесени измените на законот за заштита на населението од заразни болести. Измените на законот беа донесени со 53...

Собранието одлучи: Задолжително е носење на маска на отворено, забрането групирање по 22ч

Со 53 гласови „за“ и 26 воздржани, пратениците вечерва ги изгласаа измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести. Законот,...

Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, е злоупотребен од страна на измамници кои со лажно интервју се обидуваат да заработат.

На интернет сајтот „дејлирепортс“ чија цел е промовирање на дигиталната валута биткоин, се појави измислено интервју со Новак Ѓоковиќ во кое освојувачот на 17. грен слем титули ги повикува луѓето, пред се во Србија да вложуваат во биткоин за да се збогатат преку ноќ.

Измамниците кои го направиле лажното интервју во текстот напишале дека Ѓоковиќ гостувал во емисија на српската телевизија Пинк и на која наводно рекол дека биткоинот му е главниот начин за заработување на пари.

Мојот главен начин за заработка е новата програма на автоматско тргување со криптовалутите наречена „Биткоин ера“. Тоа е најдобра можност за добра заработка во кратко време. Ги повикувам сите да пробаат пред банките да го угасат овој систем – гласи измислената изјава на Новак Ѓоковиќ.

На интернет сајтот „дејлирепортс“ чија цел е промовирање на дигиталната валута биткоин, се појави измислено интервју со Новак Ѓоковиќ во кое освојувачот на 17. грен слем титули ги повикува луѓето, пред се во Србија да вложуваат во биткоин за да се збогатат преку ноќ.

Измамниците кои го направиле лажното интервју во текстот напишале дека Ѓоковиќ гостувал во емисија на српската телевизија Пинк и на која наводно рекол дека биткоинот му е главниот начин за заработување на пари.

Мојот главен начин за заработка е новата програма на автоматско тргување со криптовалутите наречена „Биткоин ера“. Тоа е најдобра можност за добра заработка во кратко време. Ги повикувам сите да пробаат пред банките да го угасат овој систем – гласи измислената изјава на Новак Ѓоковиќ.

Можеби сте скептични бидејќи звучи премногу добро за да биде вистинито. Мило ми е што пробав бидејќи тоа беше најголема и најлесна заработка до која некогаш сум дошол. Зборувам за дневна пасивна заработка која изнесува десетици илјади динари. Тоа е најбрз начин моментно да заработите, но тоа нема долго да трае бидјеќи се повеќе луѓе ќе го откриваат и банките ќе го угасат засекогаш – наводно рекол Ѓоковиќ.

Според сајтот „дејлирепортс“ Народната банка на Србија побарала емитувањето на интервјуто да се прекине но било предоцна. На споменатиот сајт има уште неколку приказни од анонимни луѓе кои заработиле сериозни суми на пари.

Нормално ова е измислено интервју бидејќи досега во своите јавни настапи Новак Ѓоковиќ никогаш не ги споменувал биткоините, а тој е првиот тенисер кој ја проби бариерата од 100 милиони долари заработени од награди од тениските турнири.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Над 800 новозаразени во последните 24 часа: Направени се 2699 тестови

Во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се 862 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 390, Куманово 22, Штип 28,...

Николовски: Инспекторите добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на здравствените протоколи

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, сите инспекторати сега добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на...

Штипската болница го адаптира Кожното одделение за прием на пациенти со коронавирус

Кожното одделение во штипската Клиничка болница од понеделник ќе прима пациенти заразени со коронавирус на кои им е потребно болничко лекување. Директорот на Клиничка болница-Штип,...

Никола Димитров се сретна со германскиот министер за Европа Михаел Рот

На панелот за проблемот со иселувањето на младите од регионот зборував со исклучителни млади луѓе, потпретседателката на ЕК за демократија и демографија Дубравка Шуица...

Бесими: Стотици илјади граѓани и илјадници фирми го очекуваат ребалансот на буџетот и четвртиот пакет на мерки

Финансиска поддршка за децата без родители, мапирање стратешки индустриски сектори во регионот на Охрид, изградба на дел од третиот крак за водснабдителен систем во...
- Advertisement -