fbpx
5 C
Skopje

Новата надеж на македонскиот фудбал: Младиот фудбалер Кристијан Велиновски со неверојатен гол против Струга Трим Љум (Видео)

АКТУЕЛНО

Младиот и надежен фудбалер на АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ Кристијан Велиновски повторно постигна неверојатен погодок, овој пат против тимот на Струга Трим Љум.

Со овој мајсторски потег Велиновски донесе три бода на контото на тимот од Струмица.

Во следното коло, кое на програмата е по репрезентативната пауза, Струга Трим Љум излез од кризата ќе брка на свој терен против Беласица, додека Академија Пандев гостува кај Македонија Ѓорче Петров, пишува Гол.мк.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -