fbpx
6 C
Skopje

Нови аудио снимки за Рекет: Се зборува каде завршила торбата со милионот во која имало џипиес

АКТУЕЛНО

Повторно осамнаа нови аудио снимки на социјалните мрежи и на македонските медиуми, на кои снимки се слуша глас кој вели дека торбата со парите не завршила кај Зоран Заев. Гласот додава дека во торбата имало џипиес.

Соговорникот коментира и дека знае кај се парите и прашува: Добро, Боки вистина ги однесе парите таму? по што добива одговор:

– А тоа не смеам да го зборам, тоа е дел од истрагата, има џи-пи-ес, се има. У рачката, у металното.

Потоа следува и друго прашање: Му ги дал на него? по што добива нов одговор кој гласи вака: Не знам, куферот не е кај Заев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -