32 C
Skopje

Нови аудио снимки за Рекет: Се зборува каде завршила торбата со милионот во која имало џипиес

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Повторно осамнаа нови аудио снимки на социјалните мрежи и на македонските медиуми, на кои снимки се слуша глас кој вели дека торбата со парите не завршила кај Зоран Заев. Гласот додава дека во торбата имало џипиес.

Соговорникот коментира и дека знае кај се парите и прашува: Добро, Боки вистина ги однесе парите таму? по што добива одговор:

– А тоа не смеам да го зборам, тоа е дел од истрагата, има џи-пи-ес, се има. У рачката, у металното.

Потоа следува и друго прашање: Му ги дал на него? по што добива нов одговор кој гласи вака: Не знам, куферот не е кај Заев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Делчевските пожарникари безбедно симнаа маче од кров

Успешно заврши интервенцијата на Територијалната противпожарна единица од Делчево која денес симна маченце кое два дена било качено на кров и неможело да се...

Заев со порака до Ахмети: Треба да се има бројки за премиер

По конститутивната седница во македонското собрание свое обраќање до јавноста имаше претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој на денешната пресконференција рече дека ќе ги...
- Advertisement -