fbpx
-2 C
Skopje

Новинарот Фуркан Салиу: Овој Санде е како мало јагне, ако сакате да ме исплашите испратете поголем маж

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Абе луѓе, ако сакате да ме #уплашите дај пратете некој поголем маж, а не Санде и компанија. Ќе примениле #сила? Хах, па нема да ви биде прв пат, јас од прес-конференциите на #ж си заминував со модрици, но пак утредента прв бев на настан, дури пред неговите к**тони.

Ех, го памтам овој #Санде Смињанов кога се смени власта каков беше. Како мало јагне. Како сте, па дали е добар тонот, дали сме спремни. Ама вистинскиот Санде се појави кога се вратија неговите Тоа што се вработил во време на Чавков и бил негов соработник веројатно оставило траги
Зошто не сфаќате дека времето на режимот помина? Мора да сфатите дека не можете вака да се заканувате веќе Мора да сфатите дека од мој данок земате плати. Мора да сфатите дека режим никогаш повеќе нема да дозволиме.

BTW, припадници на МВР кои што не беа во униформа, збореа како треба да ми се одржи лекција, така да ако се случи да бидам нападнат во следниов период организаторот се знае

Абе луѓе, ако сакате да ме #уплашите дај пратете некој поголем маж, а не Санде и компанија Ќе примениле #сила? Хах, па нема да ви биде прв пат, јас од прес-конференциите на #ж си заминував со модрици, но пак утредента прв бев на настан, дури пред неговите к**тони Ех, го памтам овој #Санде Смињанов кога се смени власта каков беше… Како мало јагнеКако сте, па дали е добар тонот, дали сме спремни 😊 Ама вистинскиот Санде се појави кога се вратија неговитеТоа што се вработил во време на #Чавков и бил негов соработник веројатно оставило траги Зошто не сфаќате дека времето на режимот помина? Мора да сфатите дека не можете вака да се заканувате веќеМора да сфатите дека од мој данок земате плати Мора да сфатите дека режим никогаш повеќе нема да дозволиме BTW, припадници на МВР кои што не беа во униформа, збореа како треба да ми се одржи лекција, така да ако се случи да бидам нападнат во следниов период организаторот се знаеXEh bre njerëz, nëse doni të më frikësoni, dërgoni ndonjë burrë më të madh, e jo këtë Sanden dhe ekipin e tij Do të përdorni forcë? Hah, unë largohesha i mavijosur nga pres-konferencat e grujos, e të nesërmen isha i pari në ngjarje, bile para ******* të tijE mbaj mend këtë Sande Sminjanov se si ishte kur u ndërrua pushteti… Si një qengj i vogël. Si jeni, a jeni mirë, a është toni mirë, a jeni gati 😊 Sande i vërtetë doli kur u kthyen njerëzit e tijFakti që është punësuar në kohë kur aty ka qenë Çavkov dhe se ka bashkëpunuar me të me shumë gjasa ka lënë edhe gjurmët e veta Përse nuk e kuptoni se regjimi nuk është më ?E keni patjetër ta kuptoni se më nuk mund të kërcënoni E keni patjetër ta kuptoni se nga tatimi im i merrni pagatE keni patjetër ta kuptni se asnjëherë më nuk do të lejojmë regjim BTW, disa pjesëtarë të MPB-së të cilët nuk ishin në uniformë, flisnin në mes vete se si duhet dikush të më mësojë leksionin, kështu që nëse ndodh që të jem i sulmuar, organizatorët do të dihen

Posted by Furkan Saliu on Thursday, May 7, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Груевски и Боркица со изјава: Бесрамно се насладуваат на лагите пуштени во јавноста

Одгласите по последната аудио снимка од разговор за време на ручек во струмички хотелски ресторан помеѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, се уште не...

Овие се најопасните хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте

Овие се „најопасните“ хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте Секој хороскопски знак си има своја „темна“ страна, сепак, некои знаци од Зодијакот се сметаат за навистина...

Д-Р ЛАЗАРОВ РАСПАЛИ: СЕ ЗАЦРНИЈА ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ЛУДАЦИ ЕДНИ, ЈЕАЛЕ ВЕ KАФАНИ

Се распадна општеството во скоро секој сегмент, економски колабираме, образованието е суспендирано а медицинарите се фрлени во оган веќе година дена без пауза, лек...

Kолку долго се чува свeтата вода: Еве што треба да направите со неа после Водици

Прочитај повеќе во продолжение За време на вчерашниот ден верниците од црква земаат осветена вода, но дали знаете што треба да направите со старата света...

Нов силен земјотрес : Овој пат во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија. Според веб-страницата на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според...
- Advertisement -