fbpx
21 C
Skopje

Новинарот кој ги објави снимките за Боки 13: Мицкоски е веројатно идниот премиер

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ е веројатниот иден премиер и сите сметаат на него, истакна новинарот на весникот „Ла Верита“, Ларис Гајзер во интервју за Алфа ТВ.

Интервјуто ќе се емитува вечерва во 18 часот на Алфа Телевизија, а тој во него говори зошто не смее да ја посети Македонија, какви материјали поседува и дали ќе ги објави.

Инаку, Гајзер во Македонија е познат по тоа што ја откри аферата „Рекет“ и објавуваше видеа за овој случај.

"МАГАЗИН УРЕДНИЦИ" ексклузивно интервју со Ларис Гајзер човекот кој го разоткри мега скандалот "РЕКЕТ" , недела во 18:00 часот на АЛФА ТВ

"МАГАЗИН УРЕДНИЦИ" ексклузивно интервју со Ларис Гајзер човекот кој го разоткри мега скандалот "РЕКЕТ" , недела во 18:00 часот на АЛФА ТВ

Posted by Alfa Televizija on Thursday, October 24, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -