16 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Новинарот веруваше дека ќе го збуни Путин со незгодно прашање – одговорот е хит (ВИДЕО)

Новинар на редакцијата Лајф јавно го предизвика Путин поставувајќи му незгодно прашање. Тој веруваше дека ќе го изненади првиот човек на Русија, но очигледно не очекуваше ваков одговор.

– Кога ќе се жените и која е избраничката, праша новинарот, при што настана мала тишина во салата.

-Тоа се две прашања, вие сте оженет па сакате и мене да ме жените. Сака и мене да ми биде како што му е нему, но ете одговорив, рече Путин насмеан.

По овој одговор настана и смеа во салата, но и на социјалните мрежи, кои одговорот на Путин го оценија како маестрален.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.