fbpx
1 C
Skopje

Новиот договор на Меси ќе му наштети највеќе на Ливерпул

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Еден од најдобрите фудбалери на светот Лионел Меси пред неколку дена официјално го продолжи договорот со Барселона.

Сагата меѓу Меси и каталонскиот клуб траеше неколку месеци, а на радост нанавивачите оваа приказна е завршена во најдобар момент. Во Барселона летото објавија дека Меси потпишал нов договор, но на крајот сепак се испостави дека тоа не беше точно, што предизвика паника на Камп Ноу.

Договорот на Меси важи до крајот на сезоната и аргентинецот имаше право да преговара со другите клубови на почетокот од оваа година. Меѓутоа, Меси одлучи да остане во клубот во кој е од мали нозе, па со Барселона потпиша договор кој важи до летото 2021. година со откупна клаузула од 700 милиони евра.

Челниците на Барселона во најдобар момент го решија овој проблем бидејќи сега можат да размислуваат за засилувања во зимскиот преоден рок. Мундо Депортиво пренесува дека новиот договор ќе им “наштети“ на Ливерпул бидејќи Барса сега сите сили ќе ги насочи токму кон купување на Филипе Кутињо.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...
- Advertisement -