9 C
Skopje

Обезбедувањето на Мицкоски е пред вратата на штабот: Група тргна кон штабот, а Филип Петровски објави фотографија со Ивица Коневски (Фото)

АКТУЕЛНО

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

ВМРО-НП: Георгиевски оствари средба со бугарскиот државен врв

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски при својата посета во соседна Бугарија оствари средби со министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, со потпретседателот на...

Група од 20-30 луѓе според неофицијали информации се наоѓа пред централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ. Иако ова е уште непотврдено од страна на било кого, Филип Петровски објави фотографија на која се гледа тој, Ивица Коневски и околу 20 други граѓани како стојат пред вратите на централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид.

Таму, како што пишува тој, тие сакаат да иницираат вонреден конгрес на партијата.

На фотографијата објавена од Филип Петровски може да се забележи и обезбедувањето на Христијан Мицкоски кое стои пред вратите на зградата.

Претходно Петровски објави фотографија на која напишал: Тргнавме, Мицко доста беше! Сепак, колку оваа групацја е моќна за да направи било какви промени во ВМРО-ДПМНЕ, останува знак прашалник ако се земе предвид фактот дека Мицкоски сепак ја доби поддршката од ИК на партијата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Строги мерки: Се воведува полициски час во одредени градови кои претставуваат корона-жариште во соседна Грција

Заради зголеменото ширењето на коpoнa Грција воведе дополнителни мерки, вклучително и полициски час во Атина и Солун. Мерките стапуваат на сила во 6:00 часот денес...

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

И Сашо Мијалков се прости од Амди: Беше легенда 102, 3 %, ќе бидеш долго запаметен на јавната сцена

Драг пријателе, Беше легенда 102,3%, вели Сашо Мијалков по повод смртта на Амбди Бајрам. – Со својата појава и уникатно однесување ке останеш долго запаметен...
- Advertisement -