fbpx
21.8 C
Skopje

ОБЈАВЕНА ЕКСКЛУЗИВНА СНИМКА: Како славеа Роналдо и друштво за пласманот во финале

АКТУЕЛНО

Реал синоќа реимизираше во Мадрид против Баерн (2:2), што му беше доволно за пласман во трето по ред финале во ЛШ. Баварците и те како вршеа притисок врз Кралевите, поготово во финишот од натпреварот, но од конечен пресврт не успеа да дојдат.

Клубот од Мадрид од својот службен профил објави и ексклузивна снимка за славјето во соблекувалната на кралевите и на теренот на Бернабе.

Видеото погледнете го ОВДЕ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -