fbpx
14.8 C
Skopje

ОБЈАВЕНО Е Старата дама повторно донесува играч поради кој многу ќе зажалат, цената ‘ситница’

АКТУЕЛНО

22. годишниот француски напаѓач Антони Мартиал кој пристигна во Јунајтед во 2015. година од Монако за 58 милиони фунти , се наоѓа на излезни врати на Олд Трафорд. После извршна дебитантска сезона во англискиот фудбал, во текот на 11 пати ја затресе мрежата на своите противници во Премиер лигата. Мартиал се константно бори за својата позиција во клубот.
Оваа сезона тој постигна девет голови и впиша пет асистенции во Премиер лигата, но стартуваше во само 17 од вкупно 34 првенствени натпревари.

Како што пренесуваат италијанскиот Calciomercato.com, разговорите меѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед брзо напредуваат. Црвените ѓаволи бараат 50 милиони евра за младиот французин. Исто така за играчот се заинтересирани и од Арсенал, но и некои други великани.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -