fbpx
-1.8 C
Skopje

ОД БАРСА ПОТВРДИЈА: Ова е причината зошто Нејмар замина, знаеше дека нема да….

АКТУЕЛНО

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Потпретседателот на Барселона во интервју за Мундо Депортиво ги коментираше потезите на каталонскиот клуб во последните шест месеци.

За заминувањето на Нејмар, Местре вели:

Во текот на турнејата во Америка, поминавме многу време разговарајќи со Нејмар и неговиот татко, меѓутоа никогаш не добивме конкретен одговор, тие не беа транспарентни со нас. Исто така, можам да потврдам дека Нејмар не тужеше за бонусот.

Нејмар со нас си играше мачка и глушец. Знаеше дека нема да стане најдобар играч на светот се дури е во екипа со Лионел Меси па се реши да замине. Вистина е дека паничевме кога замина, но можам со сигурност да кажам дека од тогаш па се до сега станавме подобра екипа.

Валверде ни донесе идеја, свежина, тој е оној кој знае како трбеа да држи рамнотежа, го познава фудбалот и носи стабилност во екипата“, вели тој.

На прашањето за рекордното засилување, Филипе Кутињо, Местре додаде:

Кутињо јасно покажа и докажа дека сака да игра за овој клуб. Свесни сме дека платите на нашите играчи се многу високи, но тоа е сосема очекувано и нормално бидејќи тие се меѓу најдобрите во светот. 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Апел до Шилегов од отец Оливер: Ве замолувам како родител, помогнете да го спасиме животот на Елизабета

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов не отстапува од новогодишното украсување на главниот град, иако голем број граѓани бараа истото да се откаже или барем поголем...

ТАЖНА ВЕСТ Македонија загуби уште еден доктор: Две недели се лечел од корона, по што нагло му се влошила состојбата

Струга загуби врвен доктор, кој успеал да се справи со коронавирусот но не и со последиците од него. Шеесетгодишниот хирург-специјалист д-р Владимир Кочоски две...

Работа од соништата во Шведска: 2.000 евра месечно за речиси ништо

Речиси секој сонува за совршената работа – да правите нешто што ви причинува задоволство, а коешто ви носи доволно заработка за да живеете среќно....

Заев повторно со емотивен статус: Со жалење ја примив веста за смртта на заменик градоначалникот на Скопје

Со искрено жалење ја примив веста за смртта на Енвер Малиќи, заменик-градоначалник на Град Скопје, бизнисмен и сопственик на една од најуспешните компании во...

Фуркан Салиу со моќна порака: Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ

Фејсбук статус на новинарот Фуркан Салиу Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ, Немојте да замислите ништо! Да, Министерот за надворешни работи е Албанец, и тука нема што да...
- Advertisement -