fbpx
12 C
Skopje

ОД БЕЗДОМНИК СТАНА МИЛИОНЕР: Сега го поклонува својот стан од 150. 000 евра, но под еден услов (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Овој милионер е сопственик на 150 недвижнини ширум светот, а некогаш спиеше на клупите во парковите.

Британецот кој бил бездомник, а сега е милионер, реши да им помогне на луѓето кои се наоѓаат во слична ситуација во која што и тој некогаш се наоѓал. Тој го поклонува својот опремен трособен стан кој вреди 150. 000 евра во градот Престон.

Тој снима документарна серија и во наредните неколку недели ќе го одбере победникот.

„Луѓето кои сакам да ги видам во овој стан се луѓе на кои им е неопходно потребен дом, луѓе кои сакаат сигурност но и дом со кој повторно ќе се чувствуваат значајни. Тоа мора да бидат луѓе на кои очајнички им е потребен дом, а нема кој да им помогне“, вели тој.

Сите заинтересирани можат да се пријават, но неопходно е да имаат британско државјанство и да живеат во Велика Британија, како и тоа да бидат полнолетни.

„Барав помош и ја добив од луѓе од кои не очекував. Ми помогнаа да верувам во себе. Напорно работев, но сега сум доста успешен и заработувам многу пари. Сега сакам на други да ја дадам шансата, која јас ја добив. Ќе биде лесно да се најдат кандидати, но тешко да се избере еден од нив“, рече некогашниот бездомник.

https://www.youtube.com/watch?v=8Ndv-or7FFw

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -