fbpx
20.8 C
Skopje

Од Египет пристигна НАЈНОВА информација за повредата на Салах

АКТУЕЛНО

Јавноста во Египет денес е фокусирана само на Мохамед Салах кој синоќе поради повреда мораше предвреме да го напушти финалето од ЛШ помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид.

Салах по пола час игра во солзи го напушти теренот во Киев поради повреда на рамото по еден дуел со Рамос. Египѓанецот проба да го продолжи натпревари,но беше јасно дека од тоа нема ништо.

Англичаните тврдеа дека станува збор за сериозна повреда, но именот на официјланиот профил на Твитетер на селекцијата на Египет, се огласи докторот на националнит тим, Мохамед Абу Ола кој порача дека Салах ќе биде во екипата на СП. Тој тврд дека ѕвездата на Ливерпул ќе биде подготвена за две седмици.

Извор: Sportclub.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -