fbpx
-5 C
Skopje

Од мажите родени во овие хоросопски знаци бегајте колку што ве носат нозете

АКТУЕЛНО

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Мажите кои се родени во овие знаци ќе ве запалат, ќе ви го одземат здивот на почеток, но исто така тие се и знаците кои од жената знаат да направат во најлош случај крпа за бришење на подот.

Ако не сакате да бидете најдоброто средство за чистење најдобро е вие да ги избришете со лесен потег на вашата рака.

Рак

Ракот е премногу емотивно суштество. Понекогаш не знаат што да прават самите со себе и своите емоции, кои ги има толку многу што едноставно не можат да ги владеат. Ако ве сакаат, ќе ве сакаат до крајот на животот, но ако се размислуваат дали да бидат со вас или не, подобро е да си ги соберете работите и да бегате што подалеку од нив.

Јарец

Јарците пак за разлика од Раковите се емотивно оградени суштества. Глумат лудило и се прават недопирливи, а кога ќе дојдат дома, најверојатно, плачат со сиот свој глас. Полесно ќе поминете да истоварите три кубни метри дрва отколку да го совладате мажот Јарец. Можеби најдобро е да ги оставите да се удираат со роговите во ѕид.

Бик

Уште еден рогоносец кој е во можност да ви ги пробие мозочните комори. Кога се напнати тие се во состојба да ве замараат како никој друг, и како и нивните браќа Јарци, емоциите им се туѓо тело. Не знаат што да прават со нив. Полесно им е да ве навредат, отколку да ви дадат комплимент. Затоа самите себе си нека си даваат комплименти во огледало, а вие по ваш пат.

Извор: Канал5

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Ковачевски: Не ни треба еуфорија и национализам, ни треба решение со Бугарија

Без да можам да алудирам на самото интервју на Зоран Заев и на реакциите кои следувале после тоа, мислам дека Договорот со Бугарија е...

Јоци: Разликата меѓу комуњари и вмројни е следна

Разликата меѓу ,,комуњари" и вмројни, е што на овие ,,нашиве" не им даваме да дишат и ќе ги шетаме по гаќи ако треба и...

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...
- Advertisement -