fbpx
4 C
Skopje

Од минута во минута: Состојбата во Италија и Њујорк

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Пандемијата на коронавирус одзеде 53.693 животи низ целиот свет од нејзиното избувнување во Кина до декември, велат официјалните податоци до 12 часот.

Во моментов, 1.035.380 луѓе се заразени со вирусот „Ковид-19“ во 188 земји и територии, но овој број не е вистински одраз на ситуацијата на теренот бидејќи голем број земји повеќе не вршат тестирање. Ова, ќе доведе до зголемување на приемите во болница.

Од милиони луѓе заразени од „Ковид-19“, 201.500 се смета дека се излечени.

Највисок број на жртви има во Италија, 13.915. Вирусот заразил 115.224 лица во таа земја и 18.278 се излечиле,

Со 10.935 мртви, Шпанија се најде на второ место по Италија, но со 117.710 заразени во петокот, ја надмина водечката Италија.

Соединетите држави имаат 245.573 заразени, што ја прави најпогодената земја во светот. а бројот на загинати се искачи на 6058. Во исто време, 9228 луѓе се опоравиле од болеста во Соединетите држави досега.

Во Италија во само еден ден почиnале 766 луѓе, а во Њујорк 562 луѓе.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -