fbpx
2.8 C
Skopje

Од надвор изгледа како 300 години стара куќа – но внатрешноста ќе ве остави без зборови

АКТУЕЛНО

Од надвор изгледа како 300 години стара куќа, но внатрешноста ќе ве остави без текст (Видео)

Оваа куќа во англискиот град Корнвал е изградена далечната 1688 година.

Новите сопственици го задржале традиционалниот надворешен изглед, но внатрешноста е целосна спротивност.

Оваа куќа е доказ дека за книгата не треба да судите по кориците…

Погледнете и споделете со пријателите ако ви се допаѓа изгледот на оваа куќа.

https://www.youtube.com/watch?v=Sv6aIg6_FUA

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -