fbpx
4 C
Skopje

Оделе на школо заедно како деца а после 30 години се случило чудо (Видео)

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

2014 година двајца триесетгодишни од Флоридаодлучиле да пробаат онлајн запознавање. Кога Џастин го видел профилот на Аму на Match.com останал зачуден.

таа исто така била заинтересирана за него. Било јасно дури и низ нивните први телефонски разговори и пораки дека постои хемија помеѓу нив. На нивниото прво излегување, Аму почувствувала дека го запознала својот иден сопруг. „Беше како да го познавам цел живот“, изјавила таа.

Врската била одлична, а бракот неизбежен. Но по неколку години откриле нешто шокантно. Џастин често зборувал како му се допаѓа нејзиното име, уште од времето кога бил дете.

Зашто? Додека биле деца тој бил заљубен во девојче со име Аму. Секогаш седеле заедно, заедно ручале и играле. Дури и по 30 години добро се сеќава на тие моменти.

Инстиктивно, отишле кај своите родители и ги прашале дали можат да ги пронајдат фотографиите од нивното детство. Џастин тогаш видел фотографија класот на Аму од основно училиште и останал запрепастен…

Бајките навистина се остваруваат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -