fbpx
13.8 C
Skopje

Огнен Амиџиќ брутален: На сите кои навиваат за Хрватска треба да им се одземе пасошот

АКТУЕЛНО

Познатиот телевизиски водител и пејач, Огнен Амиџиќ на својот Твитер профил објави контроверзен твит во кој вели дека познатиот профил на социјалните мрежи „Го негуваме српскиот“ има попаметни и реални ставови од 99 отсто од интелектуалците, особено со прашањето во врска со Хрватска.

Овој профил е познат по негативните ставови кон Хрватска и Хрватите, а особено често може да се забележат и брутални коментари на нивна сметка. Твитот на Огњен го привлече вниманието на јавноста.

Имено, некои од пораките за Хрватите што се објавени на „Го негуваме српскиот“ го содржат следното:

За потсетување, таткото на Огњен Амиџиќ, Зоран, бил новинар и уредник на дописниците на ТВ „Белград“ од Шабац, кој заедно со неговата екипа бил убиен во 1991 година во местото Ново Селиште додека се враќал по објавената репортажа од бојните полиња во Хрватска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -