fbpx
1 C
Skopje

Олигарх плати 2,5 милиони фунти на Мараја Кери за свадбата на неговата внука

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Мараја Кери доби „скромна сума“ од 2,5 милиони фунти, а Елтон Џон 1 милион, за да пеат на свадбата на внуката на рускиот олигарх Валериј Коган, пренесува „Деили Меили“.

Раскошна прослава во чест на 19 годишната Ирина и нејзиниот сопруг, англичанецот, Дениел Конвеј, се одржа во неделата во луксузен лондонски хотел.

За да ги поздрави и да им го честита бракот на младоженците со неколку свои настапи, Мараја Кери била донесена со приватен авион од САД.

Сер Елтон Џон пак пееше серија од цели 12 свои хитови.

Говор на свадбата пак одржал актерот Антонио Бандерас.

Невестата го рекла судбинското „Да“ во фустан на британска модна куќа, чии клиенти се Анџелина Џоли и Бијонсе. Цените на моделите на познатите дизајнери стигнуваат до 500.000 долари.

Пред две години богатиот дедо на невестата го заземаше 41. место на листата на 200 најбогати Руси со богатство од 2,4 милијарди долари. Неговиот бизнис е поврзан главно со транспортот и комуникациите.

65-годишниот олигарх е роден во денешна Украина, но е државјанин на Русија.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...
- Advertisement -